Xenea Błonnik czy Błonnik Witalny? PORÓWNANIE - TEST

Uwaga! Poniższe porównanie opiera się wyłącznie na subiektywnych odczuciach po przetestowaniu obu preparatów. Wyższość efektu terapeutycznego jednego z produktów nigdy nie została potwierdzona w oficjalnych testach konsumenckich czy badaniach klinicznych.

Porównanie składu


  • Xenea błonnik to obrobione przemysłowo nasiona babki jajowatej Plantago Ovata, uściślając - wyselekcjonowane frakcje błonnika z łusek nasion (łupina nasienna), natomiast...
  • Błonnik witalny to naturalne nasiona babki płesznik Psylli Semen, w nieprzetworzonej formie, które zostały wzbogacone nasionami babki jajowatej, co zwiększyło biodostępność mieszanki.

Korzystniejszy wpływ naturalnych produktów na zdrowie człowieka jest powszechnie znane.

Wydajność


Porcja błonnika starcza na 1 miesiąc (może więcej w zależności od potrzeb), tymczasem przy rekomendowanych porcjach proszku Xenea może nie starczyć na 4 tygodnie przy porównywalnych cenach obu produktów.

Cena


Xenea błonnik jest intensywnie reklamowana w mediach. Tego typu kampanie marketingowe są bardzo kosztowne co znacznie wpływa na końcową cenę produktu - wynik? Klient-konsument opłaca drogą kampanie reklamową. Natomiast dystrybucja i marketing błonnika witalnego odbywa się, jak narazie, wyłącznie w internecie, co zapewnia cenę produktu na najniższym poziomie.

Subiektywne porównanie konsumenckie


Postanowiłem przetestować Xenee błonnik na mojej Mamie, która jest miłośniczką błonnika witalnego, dlatego zasugerowanie podobnego produktu nie spotkało się z oporami :) Mama odstawiła błonnik na 2 tygodnie i rozpoczęła suplementacje Xeneą - dodawała proszek do jogurtu i soków.

Trudno mi określić ile zjadła i w jakim czasie, gdyż trudno zdyscyplinować ją do notowania diety, ale mówiła jedno ...

Forma proszku jest wygodniejsza w spożyciu niż całe nasiona, jednak różnica w skuteczności działania jest bardzo wyraźna - nasiona gwarantują większy komfort, są efektywniejsze w "szczotkowaniu jelit". Dodanie ich do jogurtu, soku czy wody i wypicie takiej mikstury również nie powinno stwarzać kłopotu...

i wróciła do ukochanego błonnika :)

Dodam, że błonnik w formie proszku jest lepiej tolerowany u osób, które cierpią na uchyłkowatość jelit - całe nasiona/ziarna mogą zatrzymywać się w uchyłkach jelitowych i wywoływać stan zapalny.

Wszystkim niezdecydowanym proponuje własne testy i samodzielną ocenę skuteczności powyższych preparatów, natomiast zdecydowanych zapraszam na porcję błonnika witalnego.

Komentarze

» Sprawdź aktualną cenę Błonnika Witalnego w wyselekcjonowanych sklepach online » EduMed Triny BioNaturalFit Magiczne Indie » Zamów » Stosuj » Zdrowiej »

Najpopularniejsze wpisy na Błonnik-Witalny.blogspot.com

Opinie użytkowników

Przeciwwskazania & Dawkowanie

Błonnik witalny. Nasiona babki płesznik i jajowatej jako źródło dobroczynnych włókien pokarmowych w skutecznej dietoterapii »Dołącz do Nas ↓